Portal - Wadowice
polski Strona główna / Z życia szkoły / Rok 2018/19
Piątek - 24 wrzesńia 2021      "Człowieka nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa." JPII
[Deklaracja dostępności] [Koronawirus] [Grono Pedagogiczne] [Galeria] [Z życia szkoły] [Kontakt] [Ciekawe linki] [Archiwum] [Nasze sukcesy] [Wniosek - Przedszkole] [Odblaskowa Szkoła]
2018/2019

Dzień Kobiet w naszej szkole

Uczniowie klasy VIII pod opieką wychowawcy p. Rafała Dudonia przygotowali humorystyczny apel, który został przyjęty entuzjastycznie przez płeć piękną. 

Dowcipne teksty sięgały nawet czasów prehistorycznych. 

Oprócz strawy artystycznej koledzy przygotowali dla swych koleżanek z klas małe upominki (kwiatki i słodycze). Nie zapomniano o paniach nauczycielkach i paniach z administracji i obsługi szkoły.


Spotkanie z pisarką p. Ewą Nowak 

Dnia 22.11.2018r. młodzież klasy VI-VIII i III gimnazjum Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Stanisławiu Górnym brała udział w niezwykłym spotkaniu z pisarką – p. Ewą Nowak.

            Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wadowicach w ramach projektu „Zostań pisarzem – poznaj pisarza”. (W październiku klasy I-III miały możliwość poznania p. Barbary Gawryluk).

 Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Pani Nowak dała się poznać jako charyzmatyczna osoba, która potrafi nie tylko zainteresować młodzież własną twórczością, ale również zmotywować młodych ludzi do osobistego rozwoju.

Autorka, takich bestsellerów, jak „Bransoletka”, „Bardzo biała wrona”, nie przedstawiała własnej twórczości, ale skupiła się na pokazaniu własnej drogi do bycia pisarzem.Początek roku szkolnego 2018/2019

 Dnia 3 września 2018r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2018/2019. Po Mszy św. w kościele udaliśmy się do szkoły na uroczysty apel. Część artystyczną przygotowała klasa VII. z wychowawcą p. Eweliną Słobodą (m.in. zabawny test znajomości szkoły).

                                                                      


Kochani Uczniowie i Rodzice

Szkół i Przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

             Dziękując Panu Bogu za piękny czas wakacji, za bezpieczny wypoczynek wypełniony kontaktem z naturą i podziwianiem Stwórcy w pięknie otaczającego nas świata przyrody, prośmy dzisiaj o Błogosławieństwo na nowy rok szkolny, który staje się zawsze nowym etapem życia.  

            Rozpoczynamy rok szkolny 2018/ 2019 w szczególnym czasie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, co da nam możliwość większego poznania historii naszej Ojczyzny, roli i postawy wielkich Polaków, historii Polski i Kościoła i pozwoli nam jeszcze bardziej ukochać Ojczyznę.

            Wkraczając w nowy rok szkolny otrzymujemy wszyscy kolejną możliwość rozwijania talentów, jakie każdy z nas otrzymał z wielkiego bogactwa Bożych Darów.

          Życzę kochanym Uczniom i Nauczycielom, by świadome podejmowanie troski o własny, integralny rozwój, dotyczyło nie tylko procesu zdobywania wiedzy i kształtowania umiejętności, ale, by stało się procesem wzrastania w człowieczeństwie, czyli kształtowania serca i umysłu oraz umacniania woli w czynieniu dobra.

            Największy z Polaków Św. Jan Paweł II na pytanie  podstawowe: Jaką miarą mierzyć człowieka? 3 czerwca 1979 roku w Warszawie odpowiedział: „(…) człowieka trzeba mierzyć miarą „serca”. Sercem! Serce w języku biblijnym oznacza ludzkie duchowe wnętrze, oznacza w szczególności sumienie... Człowieka więc trzeba mierzyć miarą sumienia, miarą ducha, który jest otwarty ku Bogu. Trzeba więc człowieka mierzyć miarą Ducha Świętego.”

        W roku szkolnym 2018/2019 temat planu pracy formacyjnej nawiązuje do tytułu roku duszpasterskiego Polskiego Kościoła: „Napełnieni Duchem Świętym”.
            To Duch Święty, który jest w tajemnicy Trójcy Świętej miłością osobową, ożywia nasze wnętrze przez udzielanie siedmiu darów. Otwarcie na wypełnienie serca siedmioma darami Bożej miłości, czyli całej pełni człowieczeństwa, pozwoli nam na zrozumienie z miłością drugiego człowieka i uzdolni nas do zaufania Woli Bożej.

          Tę drogę rozpoczniemy od poznania darów i ich zrozumienia, co wzmocni nasze zaufanie do Boga i ludzi. Pomoże nam to pokonać różne trudności i próby wiary. 

          Na tej pięknej drodze ubogacania serca i umysłów życzę uczniom:

owocnego odkrywania darów i talentów, odkrywania własnej niepowtarzalności, jako osoby i podejmowania trudów zdobywania wiedzy i umiejętności, jako wyrazu troski o siebie samego.

Dyrektorom Szkół, Nauczycielom i Wychowawcom życzę, by byli przewodnikami na ścieżkach wiedzy, by odpowiadali na nurtujące uczniów pytania, by dawali uczniom najlepsze wzorce do budowania osobowości i kształtowania życia. Życzę otwarcia na kontakt indywidualny w pracy dydaktycznej i wychowawczej, co umożliwi tworzenie z uczniami relacji więzi i ufności.

            Życzę Państwu wiele radości, nadziei i umocnienia w wierze i miłości. Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi i rozświetla drogę wypraszając Dary Ducha Świętego i otacza opieką  w nowym roku szkolnym.

 Z wyrazami szacunku i pamięcią w modlitwie

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

Maria Chodkiewicz

     
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA