Portal - Wadowice
polski Strona główna / Z życia szkoły / Rok 2015/16
Wtorek - 22 stycznia 2019      "Człowieka nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa." JPII
[Grono Pedagogiczne] [Galeria] [Z życia szkoły] [Kontakt] [Ciekawe linki] [Archiwum] [Nasze sukcesy] [Rekrutacja-ankieta] [Odblaskowa Szkoła]
Rok szkolny 2015/16Na pielgrzymkowym szlaku – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej - 17.10.2015r.

            Pielgrzymka do Czernej zgromadziła uczniów i Rodziców ze Stanisławia Górnego i Ponikwi. Do uczestników dołączyły także siostry nazaretanki ze swoimi podopiecznymi. Pobyt w Sanktuarium rozpoczął się projekcją przepięknego filmu o Eucharystii – „Najpiękniejszy z cudów”. Po nim na pielgrzymów czekały smażone kiełbaski w ogrodach karmelitańskich. Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była uroczysta Msza święta zakończona przyjęciem do szkaplerza karmelitańskiego. Eucharystia miała miejsce w urokliwej kaplicy Domu Pielgrzymkowego Sióstr Karmelitanek od Dz. Jezus. Na koniec pobytu w gościnnych progach jedna z karmelitanek zaznajomiła uczestników z historią i przeznaczeniem tego domu.

            Zwieńczeniem pielgrzymki było zwiedzenie Muzeum Misyjnego i multimedialnego Muzeum Karmelitańskiego, a także nawiedzenie kaplicy św. Rafała Kalinowskiego. Pielgrzymkę zakończyła degustacja w restauracji i zakup religijnych pamiątek.


Na pielgrzymkowym szlaku - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr - 11.10.2015r.

            Do tradycji szkoły w Stanisławiu Górnym należą jesienne wędrówki. W tym roku pierwsza wyruszyła na Wiktorówki w Tatrach, ze słynnym górskim Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr.

Na tatrzańską wyprawę wyruszyli przede wszystkim członkowie Rodzinnego Koła Turystycznego (skupiającego Rodziców, Nauczycieli i uczniów). Pomimo niesprzyjających zapowiedzi meteorologicznych pogoda była łaskawa. Po odpustowej Mszy św. (dominikanie obchodzili 11.10 odpust Matki Bożej Różańcowej) – co odważniejsi wybrali się na Gęsią Szyję – ciekawą i eksponowaną formację skalną. Jedynym minusem wyprawy była słaba widoczność z Rusinowej Polany. Przepiękne widoki tatrzańskie przesłoniły chmury, odsłaniając tylko te najbliższe wzniesienia.


Kochani Uczniowie i Rodzice

Szkół i Przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

 Stajemy z woli Bożej Miłości, u progu nowego roku szkolnego. Za nami wakacje, przed nami nowy czas, który jest dla każdego z nas tajemnicą. Daje go Bóg, aby wyrazić nam swoją miłość,  ale także przez coraz większy rozwój osobowy naszej duszy, chce uczynić nas szczęśliwymi.

Kochani Uczniowie, przed Wami otwierają się nowe możliwości stawiania sobie wymagań, zdobywania mądrości, stawiania czoła swoim wadom i egoizmowi.

Pragnę Wam życzyć Kochani Uczniowie, byście byli dla siebie dobrzy, dając świadectwo wiary. Kiedy zdobywacie wiedzę, kształtujecie w sobie postawę człowieka i dobrego Polaka.  Każda wiedza, wysiłek i trud, niewiele znaczą bez wiary.

W nowym roku szkolnym zaprasza nas Pan, byśmy szukali Go we wzajemnych relacjach, które będą oparte na prawdzie, bo Bóg jest Prawdą, na Jego Miłości, która jest Miłosierną Miłością, na Jego przykazaniach.

Niech Maryja, pokorna służebnica Pańska, uczy nas wiary i miłości w poszukiwaniu tego, co najważniejsze, niech uczy mądrości i pomaga otwierać się na wielkie rzeczy, które Bóg czyni dla nas i przez nas.

                                                                                      PREZES SPSK

                                                                                     Violetta Błasiak© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA