Portal - Wadowice
polski Strona główna / Konkursy / Kkonkursy Święto Patrona
Poniedziałek - 29 listopada 2021      "Człowieka nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa." JPII
[Deklaracja dostępności] [Koronawirus] [Grono Pedagogiczne] [Galeria] [Z życia szkoły] [Kontakt] [Ciekawe linki] [Archiwum] [Nasze sukcesy] [Wniosek - Przedszkole] [Odblaskowa Szkoła 2019] [Odblaskowa Szkoła 2021]
Tytul strony

"Musicie od siebie wymagać,

                                                                                     nawet gdyby inni od Was nie wymagali"

 

 

Drodzy Uczniowie!

 

               Zbliża się Wielkie Święto Naszej Szkoły – Stulecie Urodzin naszego patrona św. Jana Pawła II. Przypada ono na poniedziałek 18 maja 2020r. Pomimo pandemii pragniemy uczcić ten dzień najlepiej - jak potrafimy. W związku z tym kieruję do was kilka próśb:

1.     Udekorujcie okna Waszego domu (portret św. Jana Pawła II, flaga papieska żółto – biała). Możecie zrobić zdjęcie Waszego „okna” i przesłać wychowawcom. W naszej szkole na oknie sali gimnastycznej także powiesiliśmy portret Papieża.

2.     W piątek – 15 maja 2020r. – włączcie się w szkolną modlitwę. W piątek rozpoczniemy Triduum Modlitewne. Każdego dnia – 15, 16 i 17 – odmówcie litanię do św. Jana Pawła II i dziesiątkę różańca. Najlepiej pomodlić się wieczorem (możecie zaprosić do modlitwy swoją rodzinę).

3.     Weźcie udział w konkursie literackim (p. E. Sokołowska) i plastycznym (albumy – p.A. Klaja, przedszkole p. A. Sarapata i p. I. Korzeniowska)

4.     Wyślijcie – co najmniej 1 SMS – do kolegi, kuzyna, cioci itp. z myślą Jana Pawła II.

5.     Jeżeli macie możliwość (i Rodzice pozwolą), idźcie w tym dniu (18.05.2020r.) na Mszę św. Możecie również uczestniczyć w niej za pośrednictwem telewizji bądź Internetu.

W związku z Naszym Świętem – lekcje w tym dniu będą skrócone. Odbędą się tylko 3 pierwsze lekcje – do godziny 10.30 (w kl. IV – VIII). Przeznaczcie ten dzień na rozwijanie swoich pasji. Bierzcie przykład z Ojca Świętego!

Karol Wojtyła – nim został księdzem, biskupem, papieżem – był dzieckiem, nastolatkiem, młodzieńcem. Miał wiele zainteresowań – lubił czytać, grać w piłkę, chodzić po górach, pływać kajakiem, występować w przedstawieniach. To człowiek PASJI!

W Dniu Jego Święta także Ty sięgnij po kredki, farby, pióro… Może zrobisz ciasto z mamą, deser ze starszą siostrą, urządzisz piękną rabatkę z kwiatami, wymyślisz zawody sportowe (byle bezpieczne!!!) młodszemu rodzeństwu lub narysujesz wiosenny widok z Twojego okna. Sfotografuj Twoje zajęcia, Twoją pasję i prześlij na: pocztaspsk@gmail.com

Zachęcam także do udziału w konkursach: fotograficznym „Wadowice – śladami Jana Pawła II” (przedszkole i klasy I-VIII) i konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II (dla chętnych z klas IV – VIII), który odbędzie się 18 maja 2020r. o godzinie 10.30. O szczegóły tych dwóch konkursów pytaj wychowawców.

Liczę, że przeżyjemy TEN szczególny dzień mądrze i pięknie. Życzę wszystkim dużo kreatywności.

                                                                                                                                                                                                                         Dyrektor Szkoły

                                                                                       Dorota Pelczar

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA